Oczyszczalnie biologiczne

ekologiczne oczyszczalnie ścieków oczyszczalnia ścieków
bioekocent
osad czynny
czyszczalnie bezprądowe szamba
multiekocent
osad czynny ze złożem

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków

Biologiczne oczyszczalnie ścieków zdobywają coraz większą popularność wśród naszych klientów. Są to przyjazne środowisku urządzenia, które neutralizują płynne zanieczyszczenia, wykorzystując do tego naturalne procesy przeprowadzane przez drobnoustroje. Bakterie i mikroorganizmy bytujące w podziemnym zbiorniku doprowadzają do utlenienia związków obecnych w ściekach. Efektem utleniania jest woda i dwutlenek węgla, które w naturalny sposób zostają zwracane do atmosfery i są całkowicie neutralne dla środowiska. Woda, którą zwracają takie ekologiczne oczyszczalnie ścieków, nadaje się do ponownego wykorzystania (np. do podlewania kwiatów w ogrodzie). Ogromną zaletą biologicznych oczyszczalni ścieków jest dostarczanie do systemu rozsączającego wody w 98 procent pozbawionej osadu, co w zasadzie niweluje konieczność wymiany systemu przez długie lata.

Oczyszczalnie bezprądowe

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków, które proponujemy, podlegają gwarancji. Ceny poszczególnych modeli zależą od tego, jaka jest pojemność zbiorników, stopień rozbudowania instalacji oraz wydajność urządzenia. Są to oczyszczanie bezprądowe, działające w 100 procent na bazie wykorzystania naturalnych procesów zachodzących w naturze. Działają bezawaryjnie przez wiele lat. W przeciwieństwie do oczyszczalni drenażowych, oczyszczalnie bezprądowe biologiczne można zainstalować na działkach o specjalnych potrzebach (np. o dużym spadku terenu). Stosowanie tego rodzaju urządzeń niweluje ryzyko wnikania toksycznych substancji do gleby, jak zdarza eis w przypadku tradycyjnych oczyszczalni.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dostarczaniu tego typu instalacji służymy pomocą w doborze odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb naszych klientów oraz instruujemy, w jaki sposób dbać o oczyszczalnię w czasie eksploatacji, aby jak najdłużej służyła nam w dobrym stanie technicznym. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia, które oczyszczalnie bezprądowe są najlepsze na konkretne działki oraz jak przygotować działkę do wykonania wykopu i instalacji całego oprzyrządowania.